RadioSpirit, těší mě...

Představujeme Vám odbavovací systém RadioSpirit. Umí téměř vše, co si můžete přát a co neumí, bude umět na Vaše přání.
Ze studia můžete už teď odnést všechna média, protože instalace a zaškolení moderátorů zabere pouze několik hodin. Na rozjezd systému potřebujete zhruba dva měsíce (příprava databáze). Vaše rádio pak budete moci ovládat levou rukou (leváci pravou). Ušetříte za přehrávače, média, některé moderátory, starosti a ještě si vylepšíte kvalitu vysílání.

Základní funkce

Profesionální rozhlasový odbavovací systém RadioSpirit umožňuje provoz stanice na počítačové bázi. Program byl vytvořen pro potřebu automatizace rozhlasových stanic libovolného typu. Vylepšuje a zjednodušuje odbavování všech audio souborů, současně se zpracováním textových souborů potřebných pro vysílání. Snižuje náklady na provoz stanice.
Počítač ve studiu vytváří playlist dle požadavků programátora rádia (není nutný externí generátor playlistu), přiřazuje k němu příslušné audio soubory, mixuje a přehrává je do STEREO vstupu mixážního pultu. Playlist je vytvářen v reálném čase dle příslušného denního schematu. Příslušné položky (písničky, jingly, efekty, reklamní bloky atd.) jsou vkládány automaticky nebo manuálně do cartridge na display počítače. Cartridge má 50 +1 slotů. Moderátor má přehled o tom co se hrálo, hraje a bude hrát, kdy se to bude hrát a jaké to má vlastnosti.

Jak systém pracuje

RadioSpirit kontroluje stav celého systému a pomocí zvláštního modulu umí sám informavat odpovědné osoby prostřednictvím SMS zpráv o situaci v rádiu (havárie, auto restart systému, provoz na záložní zdroj, vniknutí vetřelce, výpadek vysílačů, apod.).
Reklama je odbavena dle aktuálního MEDIAPLÁNU v libovolných reklamních blocích včetně automaticky vložených oddělovacích znělek.
Systém RadioSpirit umožňuje prakticky plný automatický provoz rozhlasové stanice bez nutnosti přítomnosti moderátora. Moderátor se může věnovat přípravě a nahrávání OFFLine tracků, které může zařazovat do vysílání jako TIME BREAKY. Vyžadují-li to podmínky, může být sytém provozován jako vzdálená stanice a řízen pomocí internetu.
Pomocí I/O modulu umí RadioSpirit spouštět externí synchronizované SLAVE systémy pro odpojení a lokální provoz.
Systému stačí jeden display ve studiu pro plné zabezpečení pohodlného a spolehlivého provozu.


autor: Tomáš Plachý | 11.07.2007 - 15:00